Dryfit Traction (A800), EPzV-DIN

Ventilreglerade blyceller med GEL elektrolyt för hård cyklisk drift.

- Ingen vattenpåfyllning, inget syraläckage, lägesoberoende
- DIN-standard (dimensioner)
- Storlekar: 110-720 Ah (C5)
- Klarar 1200 cykler
- Djupurladdningssäkra
- Rörcellskonstruktion för bästa prestanda och livslängd
- Celler / kompletta batterier uppfyller EN 60254-2 och IEC 254-2
- Användningsområden: Truckar
- Option: Exlosionssäkert utförande (ATEX)
- Återvinningsbara celler
Benämning
Spänning V
Kap. C5 Ah
Längd mm
Bredd mm
Höjd Tot mm
Vikt kg
2 EPzV 1102110.047.0198.0370.08.8
2 EPzV 1402140.047.0198.0430.010.2
2 EPzV 1602160.047.0198.0490.012.1
2 EPzV 2002200.047.0198.0585.014.7
2 EPzV 2402240.047.0198.0704.017.4
3 EPzV 1652165.065.0198.0370.012.3
3 EPzV 2102210.065.0198.0430.014.4
3 EPzV 2402240.065.0198.0490.017.1
3 EPzV 3002300.065.0198.0585.020.7
3 EPzV 3602360.065.0198.0704.025.1
4 EPzV 2202220.083.0198.0370.015.9
4 EPzV 2802280.083.0198.0430.018.7
4 EPzV 3202320.083.0198.0490.022.1
4 EPzV 4002400.083.0198.0585.026.8
4 EPzV 4802480.083.0198.0704,032.9
5 EPzV 2752275.0101.0198.0370.019.5
5 EPzV 3502350.0101.0198.0430.023.0
5 EPzV 4002400.0101.0198.0490.027.1
5 EPzV 5002500.0101.0198.0585.032.9
5 EPzV 6002600.0101.0198.0704.040.6
6 EPzV 3302330.0119.0198.0370.023.0
6 EPzV 4202420.0119.0198.0430.027.2
6 EPzV 4802480.0119.0198.0490.032.1
6 EPzV 6002600.0119.0198.0585.039.0
6 EPzV 7202720.0119.0198.0704.048.3
Totalt 25